SIKÇA SORULAN SORULAR

Omuz’a Destek Ver başvuru formu üzerinden 3000 TL ve katlarında destek verebilirsiniz. Bu meblağ bireysel bütçenizin üzerindeyse farklı paydaşlarla birleşip o dönem için belirlenen tutar kadar toplu bir destek oluşturabilirsiniz.

Omuz’un Destek Al başvuru formu üzerinden başvurarak destek almayı talep edebilirsiniz.

Omuz desteği Türkiye’deki mevcut ekonomik sıkıntı ve sosyal güvencesizlik sorunlarından muzdarip tüm kültür-sanat emekçilerine açıktır.

Destek alacak kişiler kura yoluyla belirlenerek destek verecek kişilerle eşleştirilir. Desteğinizin kime gideceği rastlantısal bir yöntemle belirlendiği için destek vereceğiniz kişiyi önceden öğrenmeniz mümkün değil. Omuz’un dayanışma anlayışı karşılıklı güven ve karşılıksız kaynak paylaşımını temel alır. Türkiye kültür-sanat alanında güvene dayalı ilişki ve anlayışları geliştirme misyonumuz gereği meslektaşlarımızın beyanını esas alıyoruz.

Omuz, bir grup kültür-sanat emekçisi tarafından gönüllü olarak yürütülüyor. Omuz’da her dönem farklı gönüllülerle birlikte bir önceki dönemden de deneyim aktaran kolaylaştırıcılar bulunuyor. Bu sayede akıcı şekilde işleyen ve hiyerarşik olmayan bir örgütlenme modeli amaçlanıyor.

Omuz’un gönüllü kolaylaştırıcısı olabilirsiniz. Gönüllü olmak, toplantılara katılmak veya emeğinizi paylaşmak isterseniz omuz.iletisim@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. Ayrıca Omuz’a dair haberlerin yaygınlaşmasına katkıda bulunabilir, sosyal medya hesaplarınızdan Omuz’un duyurularını paylaşabilirsiniz.